Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

O mnie i stronie słów kilka

Witam celowo przybyłych i tych zabłąkanych.

Mam na imię Robert. Wiekowo osiągnąłem jak to nazywają "górkę" i schodzę powoli z jej szczytu, co nieoznacza posiadania w plecaku szybkiego planu zwiedzenia doliny. Będąc już w turystycznym klimacie wstępu, nie mógłbym pominąć mojej pięknej miejscowości Rabki - Zdrój a z którą jestem związany od urodzenia i dla której też nie zabraknie miejsca na stronie stari.pl. No tak, skąd pomysł nazwy domeny? ...zrodził się z przypadku podobnie jak pomysł postawienia pierwszego domowego serwera i strony. Domena z przypadku jak z nieba, nawet w sobie zawiera jego jasną cząsteczkę i wiąże się harmonijnie z moimi zainteresowaniami radiotechniką i astronomią. Odrywamy się i spadamy z gwiazd na ziemię, wprost w sieć milionów osobistych komputerów z rozgrzanymi procesorami w projektach przetwarzań rozproszonych, czyli do kolejnego mojego konika pod znakiem BOINC)
Po stronie poruszamy się za pomocą tematycznych zakładek umieszczonych nad logiem. W treściach staram się umieszczać odsyłacze do niektórych z haseł w celu rozszerzenia wątku bądź wyjaśnienia danego pojęcia.
Po prawej stronie w każdej z zakładek znajdują się mniej lub bardziej przydatne linki powiązane z danym tematem.

Taki był poczatek...własny serwer na domowym pececie?

Dlaczego nie... właśnie tak pomyślałem, dla wiekowego komputera ustawionego na liczenie w BOINC wymyśliłem jeszcze jedno zadanie. Maszyna była pod prądem non stop a i kontakt ze światem po kablu nie był jej obcy, serce nie dostawało jeszcze częstoskurczu a i pamięć choć leciwa troszkę świadomości zachowała. Po kilku próbach instalacji i konfiguracji poszczególnych składników...utknąłem. Wtem jak ta postać z bajki, co ze sroką i dziadkiem przy boku wynalazki tworzy, kulką olśnienia w łeb dostałem ...być może to tabletka do zmywarki sprawiła, co podobno mieści w sobie pięć składników a którą w tym czasie do wynalazku dla leniuchów aplikowałem...MAM!!! Na pierwszy ogień poszedł Webserv, po kilku testach za podpowiedzią kolegi zainstalowałem pakiet XAMPP. Instalacja i konfiguracja pakietu w środowisku stolarki okiennej z Redmond nawet dla początkujących jest łatwa i intuicyjna (przydatne linki na stronie). Wprowadziłem hasła i odpaliłem swój własny serwer, lecz jaki użytek z pomieszczenia, gdzie tylko wiatr hula...własna strona, kolejna myśl zaświtała pod łysiną...i tak powstało to miejsce w sieci. W bierzącym roku postanowiłem zalegalizować swoje nasłuchy, wiec stałem sie posiadaczem wydanej przez Małopolskie Stowarzyszenie Krótkofalowców będącym Oddziałem Terenowym PZK licencji nasłuchowej SWL z nadanym znakiem SP9-10126-KR.
Obecnie witryna Stari PL korzysta z zewnętrznego serwera cba.pl

Kontakt:

e-mail: rupeert[at]poczta[kropka]fm

eQSL SP9-10126-KR | HamQTH SP9-10126-KR | QRZCQ SP9-10126-KR |

powrót na stronę główną »

Flag Counter