Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl

Projekt BOINC

Uruchamiając na swoim komputerze osobistym aplikację obsługującą przetwarzanie rozproszone oddajemy swój wkład w rozwój różnych dziedzin nauki.
Dostajemy do wyboru wiele projektów z astronomii, chemii, biologii, fizyki matemtyki i innych.

Zespół Boinc@Poland

Przygoda z wielkim liczeniem

Słowo SETI , gdy jeszcze byłem dzieckiem wywoływało rumieniec na twarzy, było czymś magicznym wielką tajemnicą, cząstką nie z tego świata. Przypominam sobie długie godziny przy pudle z "magicznym okiem" gdy z podnieceniem przekręcałem gałką strojenia nasłuchując "pozaziemskich" sygnałów.
Uroczo wyglądał sprzęt do moich kontaktów pozaziemskich, moze nie dokładnie ten model, lecz w tym klimacie. Obok na zdjęciu tajemnicze "magiczne oko" niczym pierwowzór grafiki w SETI...

radio_z_magicznym_okiemlampa_magiczne_oko

Mijały lata...któż przez ten czas nie był entuzjastą programu "Sonda", który przenosił nas w tak odległe z mojegu punktu widzenia zdobycze nauki i techniki. Zbliżała się epoka komputera osobistego, pozostawała jednak szczelnie zamknięta pod etykietą "brak środków".
Na szczęście nie dla wszystkich w latach osiemdziesiątych takie bariery były nie do przebicia, ku mojej radości kolega stał się szczęśliwym posiadaczem, jako jeden z niewielu w swojej miejscowości cudeńka sprowadzonego za kilkaset dolarów wprost zza oceanu.
Nadszedł ten dzień, gdy spełniły się marzenia...świat z ekranu telewizora stał się rzeczywistością, wkoło unosił się niepowtarzalny zapach świeżuteńkiej, poddanej pierwszym próbom elektroniki...to był on, przedmiot westchnień milionów osób - C 64.

commodore64

Świat peceta rozwijał się...Amiga, pierwsze PC IBM z procesorami Intela klasy x86 na systemach DOS - z lekkim uśmiechem wspominam kurs obsługi Q-base, MiniTag-a. Nadeszła "epoka okien", komputer dla przeciętnego użytkownika stał się narzędziem do opanowania.
Wraz z popularnością ceny spadały, jednak pierwszy PC z "Celeronem" 533 Mhz, 128 MB pamięci oraz 10-cio gigabajtowym dyskiem zagościł w domu pod koniec lat 90`tych. Jedynym łaczem do którego został podłączony była sieć prądu przemiennego a w późniejszym okresie poza kilkoma próbami odebrania maila na modemie telefonicznym, jego kariera w wielkim świecie internetu zakończyła się. Stałego łącza doczekał się dopiero jego następca i tu przychodzą mi na myśl słowa syna; "Tato, a co myśmy robili na komputerze jak nie było internetu ?".
Czas dominacji "www" wdarł się do domu...pewnego dnia w google wpisałem SETI i w tym momencie rozpoczęła się przygoda z wielkim liczeniem...cdn

• ⇓ •     A R T Y K U Ł Y     • ⇓ •

02.04.2013 Ukrywamy program Boinc w systemie Windows


To juz historia ...dwa w jednym (boinc i apache).Sprzęt może nie wyglądał imponująco, lecz spełniał swoje zadanie i to jest najważniejsze

serwer_stari

Moje statystyki w boincowaniu

Statystyki Aurinko w Boinc

Statystyki z poprzedniego nicka

Statystyki Aurinko w Boinc

Wyniki zespołu Boinc@Poland

Statystyki Boinc@Poland w BOINC